Praca z zastanym kodem

  • Producent: Helion
  • Dostępność: Brak
Tytuł: Praca z zastanym kodem
Autor: Feathers Michael C.
Rok: 2022
Format: 17.0x24.0cm
Stron: 440
ISBN: 9788328399341
"Naucz się pracować na gotowych projektach! Programiści uwielbiają brać udział w nowych projektach, być świadkami ewolucji kodu, mieć wpływ na wybór narzędzi i projektować ich architekturę. Niestety, w ogromnej większości przypadków muszą pracować z kodem mającym wiele lat i pisanym przez wiele osób. Jak sobie poradzić w takim środowisku? Jak dobrać techniki pracy do gotowego kodu?
Na te i wiele innych podobnych pytań odpowiada ten wyjątkowy podręcznik. Dzięki niemu dowiesz się, jak wprowadzać zmiany w zastanym kodzie, tworzyć testy automatyczne oraz modyfikować architekturę rozwiązania. Ponadto poznasz najlepsze techniki pracy z projektami niezorientowanymi obiektowo oraz przekonasz się, że można skutecznie poradzić sobie z przerośniętymi klasami i metodami. Ostatnia część książki została poświęcona technikom usuwania zależności.
Ten podręcznik to lektura obowiązkowa każdego programisty. Dzięki niemu Twoja praca z zastanym kodem nabierze nowego sensu. Musisz ją mieć! Dzięki tej książce: poradzisz sobie z zastanym kodem nauczysz się wprowadzać w nim zmiany zastosujesz testy automatyczne przeprowadzisz skuteczną refaktoryzację Praca z zastanym kodem nie musi być nużąca!

Michael C. Feathers pracuje dla Object Mentor, Inc. - jednej z wiodących, światowych firm, która prowadzi usługi w dziedzinie mentoringu, rozwoju umiejętności, transferów wiedzy oraz zwierzchnictwa w rozwoju oprogramowania. Obecnie Michael zajmuje się szkoleniami i mentoringiem w zakresie programowania sterowanego testami, refaktoryzacji, projektowania zorientowanego obiektowo, Javy, C#, C++ oraz programowania ekstremalnego.
Jest pierwszym autorem CppUnit - dedykowanej dla C++ wersji platformy testowej JUnit oraz FitCpp - dedykowanej dla C++ wersji platformy testowania zintegrowanego FIT. Jest członkiem ACM oraz IEEE, a także przewodniczył zawodom CodeFest podczas trzech konferencji OOPSLA."